środa, 4 maja 2016

Atrakcyjne zaproszenie...Szanowni Państwo


Chciałabym Państwa zaprosić na pokazy "Popiół i diament. Adaptacja filmowa 5D" dla dorosłych, które odbędą się w CeTA w dniach 5-6 i 13-14 maja 2016 o godz. 17.00. Będzie nam bardzo miło, jeśli przyjdą Państwo na to wydarzenie.
Poniżej znajdą Państwo więcej informacji.

- - - - - - - - - - - - - 

  W pierwszej połowie maja zapraszamy do Centrum Technologii Audiowizualnych na pokazy w ramach projektu "Popiół i diament. Adaptacja filmowa 5D". Inicjatywa, którą w CeTA realizuje Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Doradczy DID to interaktywny spektakl, łączący w sobie elementy historii, kultury, kinematografii i teatrologii. 

  Spektakl, który odbywa się w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego, jest wyjątkowym połączeniem projekcji filmowej i przedstawienia teatralnego. Podczas seansu "Popiołu i diamentu" Andrzeja Wajdy wybrane sceny z filmu odgrywane są na żywo przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Wydarzenie jest sposobem przybliżenia problematyki społecznej i trudności, z jakimi musieli radzić sobie Polacy w okupowanej ojczyźnie.


- W trakcie pokazu angażowane są różne zmysły sensoryczne, dzięki czemu uczestnicy wydarzenia łatwiej zapamiętują i przyswajają przekazywane treści - podkreśla dr Aleksandra Sus, prezes Stowarzyszenia DiD.


- W ramach tej formy spektaklu wykorzystywane są nowoczesne technologie multimedialne, łączone z elementami oryginalnej scenografii, którą tworzą m.in. pojazdy z czasów II Wojny Światowej, mundury i rekwizyty. Dodatkowo projekt realizowany jest w byłej Wytwórni Filmów Fabularnych, czyli miejscu, w którym nagrywano część scen do filmu - mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu.

Pokazy "Popiół i diament. Adaptacja filmowa 5D" odbędą się w dniach 5-6 i 13-14 maja 2016 o godz. 17.00. 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wcześniej należy odebrać specjalne wejściówki, dostępne na portierni CeTA (ul. Wystawowa 1, Wrocław).

http://filmstudioceta.pl/pl/2016/04/zapraszamy-na-bezplatne-pokazy-projektu-popiol-i-diament-adaptacja-filmowa-5d/Miłego dnia!


Zaproszenie mamy od pani Ani, która prowadziła dla nas Warsztaty Filmowe w Akademii Leonarda da Vinci. Skorzystajcie Państwo bo to bardzo ciekawe wydarzenie. Polecam serdecznie - Majka Stanek

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza