Gimnastyka

Gimnastyka to zajęcia przy spokojnej muzyce, łączące cechy rehabilitacji i fitnessu, z uwzględnieniem profilaktyki chorób wieku dojrzałego takich jak:
 • osteoporoza,
 • bóle kręgosłupa,
 • choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe,
 • nadwaga,
 • cukrzyca,
 • choroby układu krążenia i inne.

Doskonała zabawa i relaks na każdych zajęciach w czasie których poruszymy tematykę:
 • Pilates dla kręgosłupa – trening mięśni głębokich; ćwiczenia Pilates ukierunkowane na wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych, mięśni dna miednicy.
 • Pilates&Stretching – ćwiczenia Pilates wzbogacone o elementy rozciągania.
 • Pilates Body Ball – ćwiczenia Pilates ukierunkowane na wzmacnianie mięśni głębokich i rzeźbienie sylwetki, wykonywane przy użyciu różnego rodzaju piłek.
 • Body Ball – rewelacyjnie wzmacnia i rozciąga ciało, a zarazem relaksuje i wycisza umysł. Podczas ćwiczeń z piłkami ciało nasze stabilizuje się, nabiera ono giętkości i zarazem staje się mocniejsze.
 • Zdrowy kręgosłup – zajęcia koncentrujące się na wzmacnianiu mięśni najgłębiej położonych, odpowiadających za stabilizację kręgosłupa. To rodzaj treningu, uczący prawidłowej postawy, angażowaniu mięśni głębokich, a przede wszystkim skupione na profilaktyce bólów kręgosłupa. Podczas zajęć poprawiamy ruchomość kręgosłupa, rozciągamy najważniejsze grupy mięśniowe, przykurczone w wyniku siedzącego trybu życia i dotychczasowej pracy.
 • Ćwiczenia mięśni Kegla
 • Stretching
 • Shape – ćwiczenia z wykorzystaniem różnych przyborów (piłki, tubingi, hantle) mające na celu zwiększenie skuteczności ćwiczeń oraz ich uatrakcyjnienie.

CELE PROGRAMU:
 • lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne, zmniejszenie poziomu stresu (zmniejszenie ryzyka depresji i apatii),
 • integracja poprzez rekreacje, zwiększenie samooceny,
 • wzmocnienie mięśni dna miednicy (przeciwdziałanie schorzeniom wieku dojrzałego), 
 • zwiększenie wytrzymałości ścięgien, więzadeł, chrząstek i kości co opóźnia procesy starzenia się, chroni przed osteoporozą,
 • wszechstronny rozwój organizmu, wzmocnienie mięśni, które umożliwiają wykonywanie czynności dnia codziennego,
 • kształtowanie umiejętności utrzymywania prawidłowej postawy ciała przy wykonywaniu ćwiczeń, co chroni przed bólami w okolicach kręgosłupa,
 • zachowanie ruchowości stawów, poprawa gibkości, równowagi ciała oraz koordynacji ruchowej, co zmniejsza ryzyko urazów,
 • poprawa przemiany materii co wpływa na utrzymanie prawidłowej masy ciała,
 • poprawa sprawności układu krążenia, zmniejszenie tętna spoczynkowego co wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko zachorowań na miażdżyce.

RZECZY POTRZEBNE NA GIMNASTYKE:
 • wygodny strój sportowy (dresy, bluzka, Panie które marzną zachęcam do zabrania ze sobą bluzy),
 • buty sportowe (adidasy, tenisówki itp.)
 • ręcznik,
 • butelka małej wody niegazowanej ( częste uzupełnianie płynów w czasie treningu sprzyja dobremu samopoczuciu).

I dobry humor ;)

15 komentarzy:

 1. Witam,
  Poranne zajęcia z gimnastyki o godz. 8,45 to wspaniały początek na rozpoczynający się dzień
  Strzał w dziesiątkę z godziną.
  Dzięki
  Ania z grupy II

  OdpowiedzUsuń
 2. Zajęcia prowadzone profesjonalnie,z wielka przyjemnością uczestniczę na tych zajęciach planuje dalej kontynuować zajęcia - wniosły w moje życie wiele radości Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

 3. komentarz:

  Gimnastyka to druga forma ćwiczeń,która jest bardzo potrzebna seniorom chociażby do wyprostowania zgarbionych pleców.ćwiczenia są trafne a instruktorka jest przemiła
  i bardzo stara się nam pomóc utrzymać dobrą sprawność fizyczną. Jadwiga gr. III

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zadowolona z gimnastyki . Pani prowadząca jest miłą osobą .Dostosowuje ćwiczenia do naszych możliwości.Zajęcia są ciekawe . Pokazują ,że każdy wiek jest dobry na aktywność fizyczną .Pozdrawiam Ludmiła gr.2.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przystępując do programu myślałam, że tak jak się praktykuje z seniorami zajęcia będą ostrożne i nudne. I tutaj miła niespodzianka! Zajęcia dynamiczne,starannie dobrane i kontrolowane ćwiczenia,elementy tańca.
  To wszystko pod okiem cudownej i przyjaznej instruktorki. Ładunek energii i dobrego humoru na cały dzień.
  A lustra mówią: "Seniorki ,jesteście O.K. Tak trzymać!"
  Do zobaczenia na sali!
  Danuta gr.II

  OdpowiedzUsuń
 6. Ćwiczenia gimnastyczne z Panią Mileną to wielka przyjemność. Instruktorka bardzo dokładnie pokazuje nam wszystkie ćwiczenia, jednocześnie omawia ich znaczenie i wpływ na nasz organizm. Ćwiczę już od wielu lat, ale po raz pierwszy mam tak dokładnie podany sposób wykonywania poszczególnych elementów. Ponadto lustrzana sala jak i pogodna atmosfera sprawiają , że czujemy sprawniejsi nie tylko fizycznie ale i duchowo. Szkoda że to już koniec......Planuję kontynuować zajęcia z Panią Mileną.
  Bardzo dziękuję Jadwiga gr.IV

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za ćwiczenia na pewno będę kontynuowała dalej.
  Dziękuję za delikatność i podejście do młodzieży 60+
  I.S.gr.III

  OdpowiedzUsuń
 8. Stwierdzam, że Pani Milena bardzo umiejętnie zachęciła nas do gimnastyki.Bardzo mi odpowiadała ta różnorodność ćwiczeń i sposób ich wykonywania. Bardzo dziękuję.Mirka gr.IV

  OdpowiedzUsuń
 9. O jejku,jejku ale ze mnie gapcio?jeszcze nie napisałam nic o wygibasach na gimnastyce.
  W tle muzyka z poszumem morza bardzo relaksująca delikatny, acz wymagający głos instruktorki chwalący ponad miarę naszą sprawność?I my którzy jedni przed drugimi wykonujemy ćwiczenia ponad miarę naszych możliwości.ALE RADE DAJEMY.A w domu mięśnie bolą kości skrzypią,ale to tylko na początku,naprawdę na początku.Im dalej to już tanecznym krokiem maszerujemy na wyznaczone zajęcia pełni dobrego humoru i zadowolenia.Już gimnastyka nam nie trudna,jesteśmy zarażeni,zaszczepieni na gimnastykę i nie będziemy się na nią wzdrygać.Już nigdy-przenigdy!. Górą seniorzy! w tym organizatorzy!.Przytulam i CIUM. AS gr III

  OdpowiedzUsuń
 10. Milenko jest Pani modą utalentowaną osobą.Zajęcia z Panią były wielką przyjemnością nie wspomnę o korzyściach, kiedy to po kolejnych ćwiczeniach przestało boleć biodro.Ta forma aktywności najbardziej mi odpowiada i chciałabym ją kontynuować.
  Helena Janusz gr.II

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo dobry rodzaj zajęć> Pomaga z optymizmem spędzić resztę dnia po takim rozruszaniu wszystkich mięśni i jeszcze w rytm melodii.
  Pani prowadząca zajęcia bardzo miła i zawsze uśmiechnięta>
  Szkoda że tylko raz w tygodniu i już się skończyło.
  Gr. iV

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak sympatycznej i fachowej instruktorki chyba potrzebowaliśmy jako seniorzy /i nie tylko/. Pani MILENA z właściwym sobie wdziękiem umiała "obejść się" z każdym seniorem. A ile przy tym było radości ze stękania. Ja na pewno będę kontynuowała taką fajną gimnastykę. Dzięki. AJ grupa IV.

  OdpowiedzUsuń
 13. Na zajęcia do Pani Mileny chodziłam z przyjemnością.
  Gimnastyka proawdzona była w bardzo fachowy i umiejętny
  sposób. Mobilizuje mnie to do dalszego uczęszczania na zajęcia. Zawsze miła i życzliwa.Dziękuję za spędzone z panią
  chwile. Basia gr.IV

  OdpowiedzUsuń
 14. Całe ciało się ożywi po takich ćwiczeniach na pewno od razu poczujemy dawkę dodatkowej energii :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobrze, że zwiększa się ilość możliwości na wspólne spędzanie wolnego czasu dla seniorów. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w każdym wieku, dlatego polecam zapoznać się z tą stroną: https://pomocedlaseniora.pl/pomoce-do-kuchni Można tam znaleźć ciekawe sprzęty do gimnastyki rehabilitacyjnej, oraz ułatwiające funkcjonowanie seniora w domu.

  OdpowiedzUsuń