wtorek, 1 lipca 2014

Technologia nie taka straszna...

Blog Aktywnego Seniora cały czas się zmienia, tak jak komputery, telefony i otaczająca nas ze wszystkich stron technologia. Nie da się tego uniknąć ani zatrzymać, ale można nauczyć się, jak to wszystko działa. O tym jednak za chwilkę... Na naszym blogu pojawiły się ostatnio nowe zakładki w menu oraz na prośbę mojej znajomej Seniorki zmieniłem wygląd przycisku "Czytaj więcej", ale nie o tym chciałem napisać.
Od jakiegoś już czasu zastanawiam się nad prowadzeniem cyklu postów o komputerach, internecie i technologii. Miałby to być takie opowieści ze świata komputerów w formie ciekawych historii, odpowiedzi na pytania i poradników tematycznych. Wiem, że bywam teraz rzadko w Sektorze 3 i dostaję na maila co jakiś czas pytania o zabezpieczenia, programy lub takie w stylu jak wstawić załącznik, czy jak dzwonić na Skype. Chciałbym w tym miejscu właśnie odpowiadać na takie prytania i przekazywać nową porcje wiedzy.

Pytania, propozycję tematów oraz wszelkie inne sugestie proszę umieszczać w komentarzach, będę je skrupulatnie czytał i odpowiadał w miarę czasu i możliwości.

W międzyczasie zapraszam do lektury:
Nie dajmy się oszukać - na co zwrócić uwagę w banku
Pliki cookies, czyli co? - kilka słów o ciasteczkach w internecie
Koniec wsparcia dla Windows XP - co dalej z systemem Windows XP

2 komentarze:

 1. Witaj Konradzie...
  Fantastyczne i bardzo potrzebne rozwiązanie naszych problemów nam proponujesz, dziękuję że pomimo licznych zajęć zawodowych wciąż nas pamiętasz. Na początek takie pytanie: jak zrobić link z np. 50 fotografii, i jak dopiąć go do posta? pytań będzie wiele ale żeby Cię nie przestraszyć to pytania będą pojedyncze. Dzięki serdeczne i pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź nie jest taka prosta, bo można to zrobić przynajmniej na kilka sposobów. Postaram się w najbliższym czasie o tym napisać. Na niektóre pytania odpowiem również w komentarzach, jeśli nie będą wymagały dłuższego opisu.

   Usuń