niedziela, 18 października 2015

Zostalismy poproszeni o wypowiedź...


Szanowni Państwo,


 Trafiłam na Państwa stronę szukając kontaktu do osób, które mogą być zainteresowane tematem wpływu zanieczyszczeń powietrza na środowisko. Działam w organizacji HEAL Polska, która zajmuje się właśnie tą kwestią. Dzięki monitorowaniu stężeń zanieczyszczeń powietrza, śledzeniu rozwiązań technologicznych oraz udziale w tworzeniu regulacji prawnych, dążymy do poprawy jakości powietrza na terenie całej Polski, a szczególnie w jej najbardziej zanieczyszczonych regionach.
 

Więcej materiałów w temacie znajdą Państwo na naszej stronie. 
Obecnie do tych publikacji i materiałów, które skupiają się na specjalistycznych, naukowych opracowaniach chcielibyśmy dołączyć głosy ludzi, którzy odczuwają skutki złej jakości powietrza. A w związku z tym, że osoby starsze należą do grupy najbardziej narażonej, zwracam się do Państwa z prośbą o wypowiedzi dot. wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. (10 powodów, dlaczego warto to zrobić w załączniku).

Więcej szczegółów doczytaj poniżej...

Wiemy, że zanieczyszczenia powietrza wpływają na rozwój chorób układu oddechowego, układu krążenia, a nawet na rozwój nowotworów. Oczywiście dotyczy to badań populacyjnych i nie można powiązać jednostkowych przypadków np. astmy z występowaniem zanieczyszczeń na danym terenie. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest, że zła jakość powietrza szkodzi naszemu zdrowiu. A osoby chore czy starsze odczuwają krótkotrwałe, bezpośrednie skutki zdrowotne podczas przebywania w zanieczyszczonym środowisku.Będziemy wdzięczni, jeżeli osoby związane z Fundacją, w szczególności seniorzy udzielą nam dosłownie kilku zdań wypowiedzi na temat tego czy czują się gorzej, mają jakieś dodatkowe/wzmożone objawy chorób, na które cierpią wtedy gdy oddychają bardziej zanieczyszczonym powietrzem, np. w sezonie grzewczym. Wypowiedzi umieśmy na swojej stronie internetowej i na mediach społecznościowych.Przykładową wypowiedź (pod względem długości i tego jak chcemy to zorganizować na stronie) wklejam poniżej.
  
Oczywiście bardzo chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Marlena Kropidłowska

Communications Assistant
Asystentka ds. komunikacji

Health & Environment Alliance (HEAL)

28 Boulevard Charlemagne, B-1000 Brussels
Fax : +32 2 234 36 49 

E-mail: marlena@env-health.org
Skype: marlena.kropidlowska.heal
Website: www.healpolska.pl

Mobile: + 48 724 179 231

Biuro lokalne
ul. Koszykowa 59/3,
00-660, Warszawa
tel: 22 213 94 56

Fundacja Aktywny Senior
54-206 Wrocław tel. 605 257 600
ul. Legnicka 65 www.f-as.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz