środa, 3 września 2014

A k c j a - edukacja . . .

Ruszają zapisy do nowego programu edukacyjnego we Wrocławskim Teatrze Pantomimy!

AKCJA: EDUKACJA, czyli rewolucja w edukacji teatralnej!

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy do edukacji teatralnej podchodzimy nowocześnie i kompleksowo. Nie ograniczamy dostępu, ponieważ nie uważamy, że jest wiek lepszy i gorszy na rozpoczęcie teatralnej przygody. Naszą ofertę edukacyjną kierujemy do czterech grup wiekowych: dzieci i dorosłych, młodzieży, seniorów. Uwzględniamy Wasze potrzeby, oczekiwania i gwarantujemy porządną porcję dobrej zabawy! Wasz twórczy rozwój będzie dla nas prawdziwym priorytetem. Zadbamy o to, aby każdy z Was poczuł się spełniony, doceniony i zmierzył się z różnorodnymi teatralnymi wyzwaniami. Jesteśmy dla Was i czekamy na wszystkich tych, którzy nie boją się uczyć się od najlepszych! (Za) piszesz się na to?

GRUPA SENIOR – zajęcia są bezpłatne; zapisy przyjmuje Agnieszka Charkot, tel. 71/337 21 03; agnieszka.charkot@gmail.com

CO CI OFERUJEMY

Akcja: EDUKACJA to projekt teatralny, łączący zajęcia teoretyczne i praktyczne w spójną całość. Po raz pierwszy dajemy Wam możliwość uczestniczenia w spójnym, osiemnastomiesięcznym projekcie teatralnym, którego głównym celem jest edukacja teatralna w zakresie szeroko rozumianego teatru ruchu. Przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę edukacyjną, która da Wam możliwość rozwinięcia nowych kompetencji i umiejętności związanych z aktorstwem oraz innymi artystycznymi funkcjami niezbędnymi do pracy i działalności w sektorze kultury. Różnorodne formy zajęć, odpowiednio dostosowane do waszego wieku i umiejętności, będą okazją nie tylko do głębszego i aktywnego kontaktu ze współczesnym życiem teatralnym, a także do poznania specyfiki pracy w teatrze, zmierzenia się z wyobrażeniami i rzeczywistością bycia twórcą, aktorem, czy animatorem życia teatralnego. Stwarzamy niepowtarzalną przestrzeń dla twórczych postaw i eksperymentów, w której pracować będziemy na konkretny finałowy efekt zaprezentowany publiczności.
W ramach Akcji: EDUKACJA będziecie mieli okazję pracować z najlepszymi artystami, pedagogami i teoretykami teatru, którzy na naszą prośbę przygotowali dla Was specjalny program zajęć, których nie znajdziecie nigdzie indziej!

Zajęcia realizowane będą w trzech grupach: JUNIOR, MŁODZIEŻ i SENIOR.
Na zajęcia do grupy  JUNIOR zapraszamy rodziców i ich dzieci w wieku 3-6 lat. W każdą niedzielę spotkamy się na teatralnym placu zabaw, na który wstępu nie ma rutyna, ale jest za to dużo miejsca dla wyobraźni, radości i wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystywać będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.
Partnerami zajęć w grupie JUNIOR są: Kino Nowe Horyzonty, MamCzasCafe i Wydawnictwo Zakamarki.

Grupy MŁODZIEŻ i SENIOR (+60) to propozycja zajęć teatralnych dla młodzieży licealnej i seniorów zainteresowanych teatrem. Zajęcia, realizowane w blokach teoretycznym i praktycznym, spajał będzie jeden temat – reinterpretacja mitu o Dedalu i Ikarze.
Po pierwsze – zbierzemy i uporządkujemy wiedzę z zakresu historii teatru, krytyki teatralnej oraz wiedzy dotyczącej wykorzystania mitu o Dedalu i Ikarze na przestrzeni wszystkich epok literackich. Chcemy, aby głowa pełna kontekstów, motywów i pomysłów pobudzała ciało do pracy. O Wasze ciała, ich sprawność oraz wyrazistość ruchową zadbają najlepsi z najlepszych – aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy, niezależni artyści teatru ruchu, aktorzy teatrów dramatycznych i muzycznych.

KOSZT ZAJĘĆ I ZAPISY
GRUPA MŁODZIEŻ – 150 zł /październik, listopad, grudzień 2014/; 100 zł /styczeń 2015 – maj 2016/; zapisy przyjmuje Piotr Soroka, tel. 71/337 21 03; pio.soroka@gmail.com

GRUPA SENIOR – zajęcia są bezpłatne; zapisy przyjmuje Agnieszka Charkot, tel. 71/337 21 03; agnieszka.charkot@gmail.com

Informacje przesłał 
Wrocławski Teatr Pantomimy

Informacje udostępnia
Fundacja Aktywny Senior
54-206 Wrocław tel. 605 257 600
ul. Legnicka 65 www.f-as.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz