czwartek, 9 maja 2013

Turnieju Gier Planszowych w bibliotece

Dnia 23 kwietnia 2013r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu Filia nr 23 przy ul. Bulwar Ikara odbyły się zajęcia integracyjne „ Turniej Gier Planszowych”. W turnieju brali udział uczestnicy Akademii Aktywnego Seniora Wolontariusza oraz członkowie Klubu  Seniora Osób Niesłyszących „Integracja” z Parafii pw. Św . M.Kolbe.

Głównym celem zajęć było nawiązanie kontaktu między sobą i przełamanie bariery osób słyszących w bezpośrednim kontakcie z osobą niesłyszącą. Osoby słyszące i niesłyszące wspólnie rywalizowały w łączonych drużynach. Na zajęcia przyszło prawie 40 osób. Prowadzące Emilia Kaczmarzyk-Czekajło i Elżbieta Gorgoń opowiadały o swych pierwszych zajęciach z osobami głuchoniemymi. Na początku obie grupy ,,przyglądały" się sobie a potem zabawa ruszyła, nie było podziału na słyszących i niesłyszących. 

Razem, wspólnie graliśmy, budowaliśmy, trafialiśmy do celu. I choć trudno było trafić kółkiem w cel, to nasz cel został osiągnięty:  poznaliśmy się, zintegrowaliśmy się i co najważniejsze świetnie bawiliśmy się. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii - kliknij tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz