wtorek, 21 czerwca 2016

Weź udział we Wrocławskim Forum Partycypacji...Pierwsze Wrocławskie Forum Partycypacji.
      Weź udział!


21 czerwca od godz. 17.00 do 20.00 w Barbarze – infopunkt / kawiarnia (ul. Świdnicka 8c) odbędzie się specjalne, forum będące otwarciem naszej wspólnej dyskusji i starań na rzecz rozwoju dialogu we Wrocławiu. 

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania i doświadczeń.


Jak chcemy rozmawiać o ważnych dla Wrocławia sprawach? Jak współuczestniczyć w życiu publicznym, zmieniać rzeczywistość wokół nas? Czym jest rzeczywisty dialog i partycypacja? Między innymi na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź razem z Wami 21 czerwca w Barbarze w trakcie pierwszego Wrocławskiego Forum Partycypacji.

Fundacja Dom Pokoju oraz  Biuro ds. Partycypacji Społecznej - Urząd Miejski Wrocławia serdecznie zapraszają przedstawicieli NGO, wrocławskich osiedli, lokalnych liderów, aktywistów, społeczników, mieszkańców i użytkowników miasta na Wrocławskie Forum Partycypacji.
szczegóły w "czytaj więcej" 


– Zależy nam żeby zbudować strategię partycypacji i wypracować dobre praktyki zgodne z partycypacją, które będziemy stosować we Wrocławiu. Chodzi m.in. o wybór miejsc spotkań z mieszkańcami. Czy mają to być domy kultury, szkoły czy organizacje pozarządowe. Są osoby, które chcą działać na rzecz lokalnej społeczności, ale napotykają na różnego rodzaju przeszkody. Chcemy im pomóc to robić, m.in. przez specjalne szkolenia – mówi Bartłomiej Świerczewski, Biuro ds. Partycypacji Społecznej UM Wrocławia.

O szczegółach przedsięwzięcia poinformowano dziennikarzy podczas spotkania w środę, 15 czerwca.

– Chcemy żeby jak najwięcej mieszkańców dowiedziało się o tym projekcie i wzięło w nim udział. Celem jest budowanie aktywnego społeczeństwa obywatelskiego. Wnioski zostaną przekazane m.in. do zespołu opracowującego strategię miasta do 2030 r. – dodaje Bartłomiej Świerczewski.

21 czerwca od godz. 17.00 do 20.00 w Barbarze – infopunkt / kawiarnia (ul. Świdnicka 8c) odbędzie się specjalne, forum będący otwarciem naszej wspólnej dyskusji i starań na rzecz rozwoju dialogu we Wrocławiu. 

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania i doświadczeń.

Plan spotkania 17.00 – 17.10 Strategia Partycypacji Wrocław Rozmawia. O co chodzi? Po co? Kiedy? Jak?

Kilka słów o potrzebie prac nad strategią partycypacji, prezentacja www Wrocław Rozmawia - strony w oparciu o którą chcemy budować dyskusję z mieszkańcami. Jak chcemy korzystać z wiedzy, opinii, komentarzy uczestników spotkania? Jak budować szeroką koalicję na rzecz dialogu we Wrocławiu i o Wrocławiu. Dlaczego to ważne…

 • Bartłomiej Świerczewski – Biuro ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia
 • Karolina Mróz – Fundacja Dom Pokoju17.10 – 17.45 Dobre praktyki partycypacji (prezentacje i dyskusja)

 • CSR - jak współpracować z organizacjami pozarządowymi i zaprosić do tego biznes
  Joanna Wajda - Fundacja Dom Pokoju
 • GDS - GDS ds. uchodźców – case studies
  Agata Ferenc
 • Wrocławski Budżet Obywatelski – case studies
  Izabela Folga-Łozińska – liderka projektu WBO2014 i WBO201517.45 - 17.55 przerwa17.55 -18.10 Wrocław Rozmawia + FIO = … Prezentacja wyników prewarsztatów w Infopunkcie jako materiał wyjściowy do dalszej dyskusji

 • Dorota Whitten – Fundacja Dom Pokoju
 • Maja Zabokrzycka – Fundacja Dom Pokoju18.10 – 19.30 O czym chcemy we Wrocławiu rozmawiać a o czym współdecydować? Spojrzenia na partycypację z pięciu różnych perspektyw.(wystąpienia panelistów, dyskusja) moderator - Andrzej Jóźwik

 • CSR
  Stanisław Skórski – Fundacja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu
 • NGO
  Agata Bulicz – Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych
 • Ruchy miejskie
  Przemek Filar – Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia
 • Samorządy osiedlowe
  Renata Piwko-Wolny – Rada Osiedla Swojczyce-Strachocin-Wojnów
 • Biuro ds. Partycypacji Społecznej
  Bartłomiej Świerczewski, Katarzyna Szymczak-Pomianowska – Biuro ds. Partycypacji Społecznej19.30 – 20.00 Podsumowanie

 • Harmonogram dalszych działań.
 • Stworzenie grupy roboczych i możliwość zapisania się do nich.
 • Podsumowanie.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Wrocław Rozmawia - koalicja na rzecz konsultacji społecznych we Wrocławiu”

Partnerzy: 
Zapraszamy do wspólnej rozmowy, refleksji i konkretnych działań!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza