piątek, 14 marca 2014

Dyskusyjny Klub Filmowy - wrażenia z ostatniego spotkania...

 Znakomite wydarzenie miało miejsce...

w dniu 12marca 2014r. o godz. 14.30 w Sektorze 3, ul.Legnicka 65, odbyło się kolejne niezwykłe spotkanie naszej grupy zrzeszonej w Dyskusyjnym Klubie Filmowym przy Fundacji Aktywnego Seniora. Tym razem oglądnęliśmy film zatytułowany HOTEL MARIGOLD z 2011 roku, jako koprodukcja USA / Wielka Brytania, w reżyserii Johna Maddena ze znakomitą obsadą w rolach głównych: Judi Dench, Billa Nighy, Maggi Smith, Penelope Wilton i Celia Imrie.
Wg mnie jest to komedia dramatyczna.

Film okazał się być niezwykle edukacyjny dla nas seniorów.

Ogólnie jego treść sprowadza się do grupy emerytów w wieku 60+, którzy w skomplikowanych momentach swojego życia decydują się wyruszyć w ryzykowną podróż z Anglii do Dżajpuru w północno zachodnich Indiach. U celu podróży okazuje się że cudownie reklamowany w ulotkach hotel to sypiąca się ruina będąca własnością młodego Hindusa - biednego, ale ambitnego, ogromnego entuzjasty i marzyciela. Jego marzenia uczynienia z tej ruiny hotelu z prawdziwego zdarzenia ostatecznie okazały się bardzo realne. (czytaj więcej)

Film jest fantastycznym przekrojem charakterów i postaw  ludzkich.
 
Wbrew przeciwnościom z jakimi przyszło się zmierzyć tym ludziom - rozpoczynają tutaj nowy etap życia z ogromną nadzieją na powodzenie. Biorą trudne sprawy w swoje ręce z dziecięcą ufnością, radością i z przekonaniem wygrania w sytuacjach prawie beznadziejnych. Większości udaje się znaleźć tam swoje miejsce, inni wracają rozczarowani. Jest też mężczyzna, który wyjechał z myślą zakończenia życia właśnie tam (śmiertelna choroba),  gdzie spędził dzieciństwo i najpiękniejsze chwile swojego życia oraz przeżył pierwszą wyjątkową miłość z innym mężczyzną. Film jest przebogaty w kontrastowe charaktery, dziwne postawy i zachowania osób w tych ekstremalnych warunkach. Ich charaktery  podlegają trudnym weryfikacjom w zderzeniu i w konfrontacji z tamtym światem.


Film ten ze wszech miar godny jest polecenia dla naszego pokolenia, chociażby dlatego że pokazuje radość ludzi starszych z tworzenia najmniejszych ale ważnych rzeczy zespołowo, widać tutaj bardzo wyraźnie wielką i skuteczną moc działania w grupie. A nasza dyskusyjna grupa wykazała się ogromną błyskotliwością, dużą uwagą i niezwykłą przenikliwością. Gratulacje Kochani dla Was - bardzo zasłużone. I do kolejnego  naszego spotkania...

Film ( jw.) polecamy wszystkim - zobaczcie, bo bardzo, bardzo warto…

2 komentarze:

  1. Maju, bardzo pięknie podzieliłaś się wrażeniami z ostatniego spotkania DKF. Myślę, że zachęciłaś tych wszystkich którzy jeszcze nie widzieli tego filmu aby to uczynili.
    Do następnego spotkania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bo też nie często zdarza się F i l m - tak trafiony w nasze "senioralne" gusta i jakby do nas wyłącznie kierowany. Nasze piękne i doświadczone pokolenie najlepiej spożytkuje wnioski z tego filmu płynące, dlatego poświęciłam czas na maleńkie podsumowanie. Czytajcie kochani nasze sugestie i zobaczcie ten film bo naprawdę warto. Zobaczyłam, że w kwietniu br., będzie jego emisja na kanale HBO. Sprawdźcie i koniecznie zobaczcie. Pozdrawiam i do następnego pogadania w temacie Majka...

    OdpowiedzUsuń