piątek, 11 listopada 2016

Nowocześni Seniorzy - temat spotkania...

   


Spotkanie z prof. Janem Miodkiem
Fundacja Grupy PKP oraz #WroAccessible16 serdecznie zapraszają w poniedziałek,
Dnia 14 listopada o godz. 10:00, do Sali Sesyjnej na terenie Dworca Wrocław Główny na spotkanie z prof. Janem Miodkiem pt.: Nowocześni seniorzy.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 10 listopada, pod nr tel.: 786 857 287  lub krystyna.chrapek@pkp.pl


 Misją Fundacji Grupy PKP jest przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych, w tym osób starszych. Ze względu na fakt, że polskie społeczeństwo się starzeje, wyzwaniem dla organizacji pozarządowych jest aktywizacja seniorów.
W tym celu stworzyliśmy program ,,Nowoczesny Senior – nauka i integracja’’ oraz otrzymaliśmy dofinansowanie na jego realizację w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014 – 2020. Projekt jest skierowany do osób w wieku 60+ z myślą o upowszechnianiu kompetencji cyfrowych oraz integracji wewnątrz – i międzypokoleniowej
Program składa się z dwóch części: edukacyjnej, w ramach której będą odbywały się zajęcia z obsługi komputera i portali społecznościowych, prowadzenia bloga, warsztatów literackich, tworzenia filmów, poradników, obróbki zdjęć oraz integracyjnej, zawierającej zajęcia ruchowe, taneczne, a także gry i zabawy.
Poprzez wdrożenie projektu pokażemy seniorom...

dokończenie w "czytaj więcej"
  
 ... że są oni w stanie pokonać własne uprzedzenia i stereotypy oraz aktywnie włączyć się w życie społeczne. Zajęcia odbędą się w dwóch miastach – Warszawie i Wrocławiu, w okresie od 1 października do 15 grudnia br. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z Fundacją Grupy PKP (ul. Szczęśliwicka 62, 00-973 Warszawa, E-mail:
fundacja@pkp.pl, tel. +48 22 474 38 86, www.fundacjapkp.pl).
Sztandarowym hasłem  kampanii #WroAccessible16 jest przekraczanie barier w pięknym Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Pokazujemy pozytywnych, nietuzinkowych ludzi, zdarzenia oraz obiekty wpisujące się w tę ideę. Każde miejsce na kolejną akcję, wybieraliśmy z myślą o pokazaniu dobrych praktyk, działań ponad podziałami, bez barier, bez narzekania i hejtu. Wspólnie z Jaromirem Koopem, w ciągu pół roku zrobiliśmy 10 tysięcy zdjęć, kilkadziesiąt filmów dokumentujących kampanię, konsekwentnie kontynuując dzieło, które rozpocząłem, ruszając z pracami nad pierwszą kampanią Apple bez barier w Polsce „Shot on iPhone on iPhone 6 Wroclove bez barier” i pierwszą kampanią iPada bez barier w Europie „Shot on iPad Air 2 Wroclove European Capital of Culture 2016”. Wierzę w ideę technologii bez barier, która łączy nas wszystkich, wspiera w codziennej pracy i stanowi przysłowiowe „przedłużenie” ręki. Inspiracją byli dla nas ludzie, z którymi mamy przywilej pracować. Osoby z niepełnosprawnością często mogące zawstydzić „pełnosprawnych” fenomenalnym wykorzystaniem potencjału i produktywnością. Łukasz Banaszak, organizator i pomysłodawca #WroAccessible16 .
Termin:
14.11.2016 (poniedziałek), 10.00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz