piątek, 9 września 2016

Chcemy być sobą - prawda?

    Jestem sobą
 Spotkanie organizacyjne 12 września 2016, godz. 18.00
        Kontury Kultury, ul. Jagiellończyka 10a

Projekt pt. „jestem sobą” wykorzystuje fotografię jako narzędzie twórczego i czynnego działania w przedsięwzięciach kulturalnych, m.in. osób marginalizowanych społecznie. Jego zadaniem jest poszerzanie zakresu twórczych przedsięwzięć, a tym samym dawanie dodatkowych możliwości ciągłej pracy nad rozwojem percepcji i ekspresji artystycznej uczestników. 
 

Potrzeba obrazowania tkwi w człowieku od samego początku. Jestem sobą to hasło które w momencie wypowiedzenia określa cechę charakteru. Od 2014 roku, poprzez dwie edycje projektu spotykaliśmy się z mieszkańcami miasta aby współtworzyć ich obraz. Zaprosiliśmy różne grupy społeczne, które często są pomijane w animacji kultury. W oparciu o sztuki wizualne podjęliśmy wyzwanie stworzenia mobilnego warsztatu pracy. Cyklicznie przez wiele miesięcy gościliśmy między innymi w schronisku dla bezdomnych mężczyzn przy Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta, Ośrodku Leczenia Uzależnień MONAR, Warsztacie Terapii Zajęciowej „Wspólnota”, Zespole Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych. Zaprosiliśmy do udziału w zajęciach MOPS, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Otwartą Grupę Seniorów i świetlicę Iskierka.

W trzeciej odsłonie Jestem Sobą do udziału w projekcie zapraszamy mieszkańców Wrocławia. Naszym celem jest stworzenie subiektywnego portretu miasta, zarejestrowanego przez indywiduum każdego uczestnika warsztatów.


Startujemy już 12 września w Konturach Kultury / www.konturykultury.art.pl 

Wszystkie chętne osoby zapraszamy do kontaktu na maila: p.stafij@gmail.com oraz biuro@konturykultury.art.pl 
ZAPISY JUŻ TRWAJĄ! 

Ilość miejsc ograniczona.
Organizatorzy: Kilo Kultury Fundacja , Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

1 komentarz:

  1. Uczestniczyłam w jednej z edycji, poprzeczka wysoka, wiele skorzystać można. Znakomity system, a prowadzący naszą grupę to Artysta w tej dziedzinie sztuki, teraz nie wiem kto będzie prowadzącym ale serdecznie polecam. Pozdrawiam Majka

    OdpowiedzUsuń