poniedziałek, 15 grudnia 2014

Senior wolontariusz - potrzebny...

Poszukujemy wolontariuszy – seniorów

Poszukujemy wolontariuszy seniorów, którzy od stycznia 2015r. mogliby współprowadzić informatyczny punkt konsultacyjny dla swoich rówieśników. W ramach projektu  "Komputer po 60-tce, zagnij wnuczka, naucz sąsiada!" organizujemy 2 punkty konsultacyjne dla seniorów, którzy dotąd nie brali udziału w innych kursach komputerowych (np. zabrakło dla nich miejsc).
Poszukujemy chętne osoby, które już mają podstawową wiedzę o obsłudze komputera (włączanie/wyłączanie, poruszanie myszką, pisanie na klawiaturze, tj. podstawowa obsługa Internetu) i mogłyby uczyć swoich rówieśników samych podstaw pod okiem trenera, jako osoby wspierającej.
W ten sposób chcemy nie tylko propagować wolontariat wewnątrzpokoleniowy, ale też aktywizować społecznie osoby starsze i zachęcać je do pomocy innym seniorom w celu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu.  Chcielibyśmy by jeden wolontariusz mógł poświęcić czas przynajmniej 2 razy w miesiącu po 1,5 godz.  Być może posiadacie Państwo wiedzę o osobach, które mogłyby podjąć się wolontariatu w powyższym zakresie.
 
Bardzo prosimy o kontakt 
pod nr telefonu 71 341 05 19 (w godz. 10.00-16.00) lub 
Informację udostępnia 
Fundacja Aktywny Senior
Wrocław, Legnicka 65
www,f-as.pl

2 komentarze:

  1. Ja się zgłosiłam, kto jeszcze jest chętny ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jest wolontariat wewnątrzpokoleniowy czyli MY robimy coś dla naszych Koleżanek.

      Usuń