środa, 6 kwietnia 2016

Ciekawe zaproszenie - zobaczmy...Ósmego kwietnia serdecznie zapraszamy na pokaz przygotowany przez II rok specjalizacji teatralnej, stanowiący realizację całorocznego projektu „Teatr w podwórkach”. Zostaną zaprezentowane efekty prac słuchaczy i animowanych przez nich grup pod opieką merytoryczną: Igi Załęcznej i Ewy Molendy-Pileckiej.

Tak o swoich projektach piszą nasi słuchacze:

Natalia Ługiewicz , Łukasz Januszewski, grupa teatralna „Zamaskowani”:

„Uwolnij wyobraźnię” to sześciomiesięczny projekt skierowany do dzieci w wieku 9-12 lat. W skład naszego zespołu wchodzi 14 osób, wychowanków Wrocławskiego Ośrodka Wychowania i Opieki. Podsumowaniem naszej wspólnej półrocznej pracy będzie pokaz fragmentów spektaklu jaki udało nam się wspólnie stworzyć  -  „Zaplątani, czyli opowieść o włosach”. 

pozostałe ważne informacje w "czytaj więcej"


Iga Hącia, Joanna Kacperak, grupa: Panto-Muz-Drama
Tytuł spektaklu: „Zimowe wariacje". Nasza grupa to dzieci ze Świetlicy Osiedlowej Kowale przemianowanej niedawno na Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży Kowale. Uczestnicy warsztatów teatralnych to uczniowie w wieku od 7 do 13 lat pochodzący z różnych środowisk i odznaczający się wieloma talentami. Naszym celem było otworzenie dzieci na ekspresję emocji poprzez pracę nad ciałem, jego świadomością oraz rozbudzenie scenicznej kreatywności.


Justyna Murańska i Paulina Przybył, grupa: Sekwoje
Grupę, z którą pracujemy stanowią seniorzy z Klubu Seniora Magnolia we Wrocławiu. Grupa "Sekwoje" liczy 6-8 osób i zaprezentuje interpretację wiersza Juliana Tuwima pt.:"Słoń Trąbalski". 


Katarzyna Siedlecka, Roksana Lisiak, grupa: Stefaniki

Uczestnicy to osoby w wieku 7-14 lat, ze świetlicy środowiskowej przy stowarzyszeniu SOS Ocalić Szansę. Prowadzimy warsztat metodyczno- artystyczny z użyciem technik teatralnych. Naszym głównym celem jest pobudzanie wyobraźni dzieci oraz to, by przez te warsztaty mogły oderwać się od bolesności ich życia codziennego. Teatr ma się stać dla nich drugim, alternatywnym światem, który choć w małym stopniu pełni rolę terapeutyczną.

Na zakończenie wystawimy z nimi krótki, 20 minutowy, spektakl „Muzykanci”. Jest to opowieść o czwórce zwierząt, które uciekając od swego groźnego właściciela, zaczynają całkiem nowe życie. Całość jest inspirowana bajką Braci Grimm „Muzykanci z Bremy”.

Z A P R A S Z A M Y 

Pokazy, które odbędą się 08.04.2016 o godzinie 16:00.
 w sali gimnastycznej Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA we Wrocławiu, przy ulicy Niemcewicza 2. Całość potrwa ok 1h 15min, przewidziana jest przerwa i poczęstunek.
Wstęp jest bezpłatny.
Z wielką radością powitamy wszystkich gości! Wydarzenie skierowane jest szczególnie do: dzieci, opiekunów, seniorów, pedagogów, animatorów społeczno-kulturalnych, osób pracujących w świetlicach środowiskowych, oraz z grupami defaworyzowanymi i zagrożonymi wykluczeniem.

Bardzo prosimy o zbadanie zainteresowania wśród Państwa współpracowników i podopiecznych z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.
........................................................


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza