czwartek, 5 listopada 2015

Seniorzy w akcji : edukacja . . .

                                      Warsztaty  "Doskonalenia Pamięci" /mini reportaż/
W ramach projektu Klub Aktywnego Seniora, Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN przygotowało atrakcyjną ofertę dla wrocławskich Seniorów, m. innymi warsztaty zapamiętywania.

my uczyliśmy się pamiętania, a za oknem piękna jesień się słała...

Nie mogę sobie odpuścić króciutkiego komentarza na temat dopiero co zakończonych warsztatów o zapamiętywaniu...

...zasłuchani...
i...zapatrzeni w panią Basię...
 Nie chcę powtarzać regułek tam wyuczonych i absolutnie obowiązujących. Chce napisać słów kilka o niezwyklej Instruktorce tych warsztatów – pani Basi, oddanej nauczaniu nas w sposób godny najwyższego uznania: Basiu kochana, przed Tobą nasze kapelusze z głów! Wielkie dzięki i ogromny od nas wszystkich ukłon. Twoje mądre podpowiedzi i życiowe rady zapadły nam głęboko w serca, a to więcej dla nas znaczy niż tylko wyuczone techniki.

Chcę też napisać kilka słów o fantastycznej naszej grupie koleżanek i kolegów, z którymi mozolnie budowaliśmy krok po kroku własne techniki służące zwiększeniu pamiętania przez nas osobiście różnych rzeczy, które akurat sprawiały nam w dotychczasowym życiu najwięcej kłopotów. Nie znaczy to wcale, że od razu jesteśmy, czy staliśmy się alfą i omegą na temat, wcale nie, ale wiemy już, dlaczego mamy taki problem, jakie ćwiczenia stosować częściej aby z problemem walczyć, czy też jakie gry przedkładać nad senne oglądanie byle jakich seriali i, ... że musimy rozwiązując krzyżówki wybierać takie, które zmuszą nas do prawdziwego umysłowego wysiłku.

Kochani, robimy wszystko aby ciało i umysł były w ciągłym ruchu, najlepiej w trudnym acz przyjemnym!czym jest np taniec. Abyśmy długo jeszcze mogli cieszyć się pełnym, ciekawym i radosnym życiem, bo to dla nas (i nie tylko dla nas!) jest obecnie najważniejsze! Organizatorom tych warsztatów wielkie podziękowanie!
I tak trzymamy Wspaniali Seniorzy.
powyższy skrót napisała dla Was - Majka
Nasze osobiste fotografie z ostatnich zajęć poniżej - w czytaj więcej...


Od siebie dodam tylko na temat tych warsztatów: 
Było to coś wspaniałego, godnego absolutnego upowszechnienia.
 A oto nasze Koleżanki i Koledzy z grupy:


przepraszam, że fotki nie są najwyższej klasy, przepraszam...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza