Kurs komputerowy

Komputery i Internet są w obecnych czasach tak powszechne, że nie można od nich uciec, ani się bez nich obejść. Choć wydają się obce i trudne do zrumienia są tak na prawdę bardzo potrzebne i pożyteczne. 

Postaram się przybliżyć Państwu te maszyny i całą związaną z nimi tematykę w sposób przyjemny i mam nadzieję ciekawy. Pomogą w tym materiały zamieszczone na tej stronie.
PLAN KURSU

Poziom podstawowy - Grupa II A, III B, IV A
Poziom rozszerzony - Grupa II B, III A, IV B

DARMOWY INTERNET
Bezpłatny dostęp do Internetu - spółka Aero2 umożliwia wszystkim chętnym darmowy dostęp do bezprzewodowego mobilnego Internetu aż do 21 grudnia 2016 roku. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami oferty.

MATERIAŁY I CIEKAWE STRONY
Naziemna Telewizja Cyfrowa we Wrocławiu - co to jest telewizja cyfrowa i czym się różni od analogowej. Jakie telewizory i anteny umożliwiają jej odbiór oraz jak wybrać dekoder DVB-T dla siebie.

E-słownik - objaśnienia trudnych i obcych słów związanych z komputerami.
PowerPoint zagraża armii USA - artykuł z gazety "Metro" z dnia 02.10.2012r.

Postanowiłem nie rozdzielać materiałów na poziomy podstawowy i rozszerzony. Po prostu będę umieszczał tu kolejne elementy poradnika, który na koniec kursu utworzy książeczkę z poradami i ćwiczeniami pomagającymi opanować obsługę komputera.

1. Kurs komputowy : Wprowadzenie - historia komputerów, kilka słów o myszy i klawiaturze oraz odrobina wstępu teoretycznego.
2. Kurs komputerowy : Windows 7 - podstawy działania i obsługi systemu (pulpit, menu Start), tworzenie i usuwanie folderów oraz porządkowanie kosza.
3. Kurs komputerowy : Możliwości systemu - kalkulator, rejestracja dźwięków, klawiatura ekranowa, lupa, notatnik oraz oglądanie filmów, słuchanie muzyki, gry i personalizacja.
4. Kurs komputerowy : Edycja tekstu MS WordPad - podstawy wprowadzania i edycji tekstu, w tym pisanie polskich liter, zmiana wielkości i kroju czcionek oraz prosta edycja strony.
5. Kurs komputerowy : Edycja MS Word - zmiana kroju i wielkości liter, wyróżnianie tekstu, wstawianie wykresów, obrazów, art'ów itp. Edycja strony, tłumacz, tezaurus i notatki w tekście, a także przygotowanie do druku i zabezpieczenia.
6. Kurs komputerowy : Tworzenie prezentacji MS PowerPoint - podstawy tworzenia prezentacji, wstawianie obrazów, dodawania animacji, dźwięków oraz obsługa pokazu slajdów.
7. Kurs komputerowy : Album fotograficzny - poradnik krok po kroku jak - jak stworzyć profesjonalny album/pokaz z własnych zdjęć np. z wakacji lub spaceru.
8. Kurs komputerowy : Wyszukiwarka Google.pl - przegląd możliwości wyszukiwarki Google.pl, a w nim prognoza pogody, przelicznik miar i walut, mapy, oglądanie filmów, tłumacz językowy i wiele innych.
9. Kurs komputerowy : Nagrywanie płyt CD/DVD - praktyczny przewodnik pozwalający w łatwy i szybki sposób opanować zasady nagrywania płyt CD/DVD.
10. Kurs komputerowy : Praktyczne zastosowanie Internetu - jak wyszukiwać i sprawdzać rozkłady jazy oraz informacje o położeniu pojazdów MPK oraz samolotów i nie tylko.
11. Kurs komputerowy : Gmail.com, nie tylko poczta - możliwości Gmail.com, czyli wysyłanie i odbieranie poczty, czat, rozmowy głosowe oraz wideo i wiele więcej.
12. Kurs komputerowy : Bankowość i zakupy w Internecie - bezpieczeństwo i obsługa systemów bankowych oraz poradnik jak robić udane zakupy w sieci.
Kurs komputerowy AASW - całość materiałów w jednym pliku dla wygody i np. wydruku.

„Z rozmów i wykładów można się czegoś dowiedzieć, ale nie nauczyć. Nauczyć się trzeba samemu.”

- Prof. Arkadiusz Piekara

29 komentarzy:

 1. wiadomości wykładowca podaje w bardzo czytelny sposób. Z sympatią i wyrozumiałością odnosi się do naszej niewiedzy. Oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. kursy poszerzają moją wiedzę wic chętnie w nich uczestniczę

  OdpowiedzUsuń
 3. Pan Konrad zajęcia komputerowe prowadzi w bardzo dostępny sposób. Jest bardzo cierpliwy i z życzliwością przekazuje wiedzę.Marzyłam o prowadzeniu wykładów w tak dostępny sposób.Jestem pełna uznania dla Pana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałam komentarze o Kursie Komputerowym pro-
   wadzonym przez Pana Konrada.Zgadzam się co piszą
   moi anonimowi przedmówcy.Na zajęcia komputerowe
   chodzi się z ochtą ,szkoda tylko że tak krótko.
   Krystyna Osińska-Maj

   Usuń
  2. Z wielkim uznaniem dla prowadząceg Pana Konrada
   aby od tych pochwał nie przewróciło się w głowie

   Wszystkiego najlepszego.

   Usuń
  3. Wielką przyjemnością przychodzę na zajęcia . Jestem laikiem ale pan Konrad ma tak dużo cierpliwości w tłumaczeniu . Aby tak dalej .

   Usuń
 4. Panie Konradzie,bardzo dziękuję za wspaniale prowadzone zajęcia komputerowe.Wniósł Pan do naszych "szarych komórek"solidną porcję nowych,praktycznych i ciekawych informacji.Szkoda tylko,ze zaplanowano tak mało godzin,ale mam nadzieję,że w najbliższym czasie spotkamy się znowu na kontynuacji zaawansowanych warsztatów komputerowych lub w ostateczności na wideo-gmailu. Kalina

  OdpowiedzUsuń
 5. zajęcia komputerowe prowadzone bardzo ciekawie.zachęcają do kontynuowania dalszej nauki.Dziękuję za zachęcenie mnie do korzystania z komputera,przyniosło mi wielką frajdę małe okno na świat.POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 6. Zajęcia komputerowe prowadzone są w bardzo profesjonalny sposób z wyczuciem naszych potrzeb i oczekiwań.Pan Konrad wykazuję niesamowitą cierpliwość dla naszych pytań i zachowań.
  Każde nawet bzdurne zapytanie nie jest pominięte, a każdy ruch na komputerze jest dokładnie sprawdzany.Dziękujemy bardzo za przekazanie nam wiedzy i mam nadzieję, że skorzystamy z niej w praktyce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Konradzie jest Pan wspaniałym młodym człowiekiem o dużych zdolnościach przekazywania wiadomości o dużej cierpliwości do słuchaczy bardzo dużo skorzystałam z Pana wykładów. Szkoda ze to już koniec. Dziękuję.  OdpowiedzUsuń
 8. Zajęcia komputerowe pozwoliły mi korzystać z komputera w domu bo dotąd nie korzystałam.Pan Konrad dużo mnie nauczył,więc jestem bardzo zadowolona z tych zajęć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zadowolona jestem z zajęć komputerowych. Nie umiałam posługiwać się klawiaturą komputerową. Teraz mogę pisać ze znakami polskimi. Lekcje ciekawe.

  OdpowiedzUsuń

 10. komentarz:

  Zajęcia komputerowe są mi b.potrzebne gdyż poznałam wiele tajników które ułatwiają w życiu codziennym.Pan Konrad cierpliwie wszystko wyjaśnia a nawet potrafi nas odstresować swoimi dowcipami.Mało zajęć!
  Jadwiga grupa III

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję bardzo za profesjonalne prowadzenie zajęć komputerowych. Nabyte nowe możliwości komputerowe wykorzystam w życiu codziennym. Na każdych zajęciach dowiaduję się coś nowego co mogę wykorzystać w praktyce.
  Ania grupa II

  OdpowiedzUsuń
 12. Z ogromną przyjemnością spotykałam się z Panem Konradem i z IV tą grupą na zajęciach komputerowych. Szkoda, że to już koniec, ale mam nadzieję na ciąg dalszy, oczywiście z Panem Konradem. Bardzo podoba mi się Jego sposób nauczania, zaangażowanie, cierpliwość, wyrozumiałość oraz stosowanie dowcipnych i interesujących dygresji. Dzięki temu zajęcia nie są nudne.
  Jadwiga grupa IV

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem pełna podziwu dla pana Konrada, który będąc tak młodym człowiekiem potrafi wspaniale kontaktować się z ludźmi w wieku 60+. Wykazuję dużą cierpliwość i wyrozumiałość dla każdego z osobna. Niejednokrotnie potrafi w sposób dowcipny przyswoić nam nowości związane z poznawaniem tajników obsługi komputera. Tak trzymać - MŁODY CZŁOWIEKU! Pozdrawia. U. Ł. gr. III

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo dziękuję o już odbyty kurs komputerowy i myślę o jeszcze.
  Panie Konradzie dziękuję za cierpliwość w tłumaczeniu.
  I.S gr.III

  OdpowiedzUsuń
 15. Tyle wpisów u naszego miłego Konrada.Tyle cierpliwości to może mieć kto?no właśnie nasz nauczyciel kursu komputerowego.Wykładowca zaangażowany to i nasze umysły też aktywnie się zaangażowały.Dzięki Panie Konradzie zrobiliśmy krok milowy do przodu.A teraz to już nie damy się z tej ścieżki wyautować Seniorzy 60+ górą!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Podziwiam Pana cierpliwość i chęci do przekazywania wiedzy właśnie nam! Sposób prowadzenia przez Pana naszych zajęć sprawiał, że z przyjemnością uczyłam się nowych rzeczy. Będzie mi brakowało tych zajęć.

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam !
  Zgadzam się z opinią anonimowych wypowiedzi o zajęciach.
  Przybyło mi nowych wiadomości a do tego wszystkie zajęcia odbywały się z dowcipami . Dziękuję i mam nadzieje ze to nie koniec kursu--[-szybkiego-]--- komputerowego .
  Super było !!
  Pozdrawiam p.Konrada jak i wszystkich organizatorów.
  Grupa 3 .,, B.''

  OdpowiedzUsuń
 18. Dzisiaj były ostatnie zajęcia. Uczyliśmy się jak kupować i sprawdzać ceny różnych towarów.Potrzebna umiejętność aby nie przepłacać.Zostały konsultacje na,które jestem zapisana.Jeszcze raz dziękuję p.Konradowi za naukę.Pozdrawiam Ludmiła gr.2.

  OdpowiedzUsuń
 19. tyle już napisano miłego w ocenie pana Konrada. Ja się z tym całkowicie zgadzam że pan Konrad zasłużył na najwyższą ocenę.
  Gr.IV

  OdpowiedzUsuń
 20. To co poprzednicy napisali na temat p. Konrada to już chyba wszystko co można o nim powiedzieć. Mam nadzieję dalej kontynuować korepetycje u p.Konrada. Bardzo dziękuję za cierpliwość!!!!!!!!!!!!!!!!! AJ grupa 4

  OdpowiedzUsuń
 21. Niestety, niewiele z zajęć skorzystałam, ale tylko dlatego, że wszystkie "przerabiane" zagadnienia były mi dobrze znane. Na komputerze pracuję od lat i interesowałyby mnie zajęcia dla jeszcze bardziej zaawansowanych. Tym łatwiej mogę ocenić wiedzę i umiejętności pana Konrada. Jest naprawdę dobry w tym, co robi. Potrafi wytłumaczyć, jest cierpliwy i pogodny. Myślę, że dla wszystkich zajęcia komputerowe były pożyteczne, jedni zdobyli wiedzę, inni ją poszerzyli czy utrwalili a ja mogłam docenić dobry sprzęt z którego korzystaliśmy. T II grupa

  OdpowiedzUsuń
 22. Szkoda ,że zajęcia komputerowe się zakończyły.Nauczyłam się wiele ciekawych zagadnień i różnych myków komputerowych,ale mam niedosyt.Chcę podziękować p.Konradowi za fachowo i w dostępny sposób przekazywaną wiedzę.Dziękuję za Pana życzliwość i pomoc. Takich wykładowców nam potrzeba.Mam nadzieję,że dalej uda nam się kontynuować naukę.Poczekamy,jesteśmy cierpliwi. ŻYCZĘ PANU DUŻO SZCZĘŚCIA W ŻYCIU.
  Basia K. Grupa IV

  OdpowiedzUsuń
 23. Super talent pedagogiczny i fajny chłopak z Konrada.

  OdpowiedzUsuń
 24. Byłam na konsultacjach u pana Konrada.Bardzo dziękuję za możliwość otrzymania indywidualnej informacji,które chciałam utrwalić.Ludmiła gr.2.

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo fajnie, że dużo Starszych ludzi chce poznawać tajniki komputerowe i rzeczywiście jest zainteresowanie takimi kursami.

  OdpowiedzUsuń