Gimnastyka

Gimnastyka to zajęcia przy spokojnej muzyce, łączące cechy rehabilitacji i fitnessu, z uwzględnieniem profilaktyki chorób wieku dojrzałego takich jak:
 • osteoporoza,
 • bóle kręgosłupa,
 • choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe,
 • nadwaga,
 • cukrzyca,
 • choroby układu krążenia i inne.

Doskonała zabawa i relaks na każdych zajęciach w czasie których poruszymy tematykę:
 • Pilates dla kręgosłupa – trening mięśni głębokich; ćwiczenia Pilates ukierunkowane na wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych, mięśni dna miednicy.
 • Pilates&Stretching – ćwiczenia Pilates wzbogacone o elementy rozciągania.
 • Pilates Body Ball – ćwiczenia Pilates ukierunkowane na wzmacnianie mięśni głębokich i rzeźbienie sylwetki, wykonywane przy użyciu różnego rodzaju piłek.
 • Body Ball – rewelacyjnie wzmacnia i rozciąga ciało, a zarazem relaksuje i wycisza umysł. Podczas ćwiczeń z piłkami ciało nasze stabilizuje się, nabiera ono giętkości i zarazem staje się mocniejsze.
 • Zdrowy kręgosłup – zajęcia koncentrujące się na wzmacnianiu mięśni najgłębiej położonych, odpowiadających za stabilizację kręgosłupa. To rodzaj treningu, uczący prawidłowej postawy, angażowaniu mięśni głębokich, a przede wszystkim skupione na profilaktyce bólów kręgosłupa. Podczas zajęć poprawiamy ruchomość kręgosłupa, rozciągamy najważniejsze grupy mięśniowe, przykurczone w wyniku siedzącego trybu życia i dotychczasowej pracy.
 • Ćwiczenia mięśni Kegla
 • Stretching
 • Shape – ćwiczenia z wykorzystaniem różnych przyborów (piłki, tubingi, hantle) mające na celu zwiększenie skuteczności ćwiczeń oraz ich uatrakcyjnienie.

CELE PROGRAMU:
 • lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne, zmniejszenie poziomu stresu (zmniejszenie ryzyka depresji i apatii),
 • integracja poprzez rekreacje, zwiększenie samooceny,
 • wzmocnienie mięśni dna miednicy (przeciwdziałanie schorzeniom wieku dojrzałego), 
 • zwiększenie wytrzymałości ścięgien, więzadeł, chrząstek i kości co opóźnia procesy starzenia się, chroni przed osteoporozą,
 • wszechstronny rozwój organizmu, wzmocnienie mięśni, które umożliwiają wykonywanie czynności dnia codziennego,
 • kształtowanie umiejętności utrzymywania prawidłowej postawy ciała przy wykonywaniu ćwiczeń, co chroni przed bólami w okolicach kręgosłupa,
 • zachowanie ruchowości stawów, poprawa gibkości, równowagi ciała oraz koordynacji ruchowej, co zmniejsza ryzyko urazów,
 • poprawa przemiany materii co wpływa na utrzymanie prawidłowej masy ciała,
 • poprawa sprawności układu krążenia, zmniejszenie tętna spoczynkowego co wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko zachorowań na miażdżyce.

RZECZY POTRZEBNE NA GIMNASTYKE:
 • wygodny strój sportowy (dresy, bluzka, Panie które marzną zachęcam do zabrania ze sobą bluzy),
 • buty sportowe (adidasy, tenisówki itp.)
 • ręcznik,
 • butelka małej wody niegazowanej ( częste uzupełnianie płynów w czasie treningu sprzyja dobremu samopoczuciu).

I dobry humor ;)

17 komentarzy:

 1. Witam,
  Poranne zajęcia z gimnastyki o godz. 8,45 to wspaniały początek na rozpoczynający się dzień
  Strzał w dziesiątkę z godziną.
  Dzięki
  Ania z grupy II

  OdpowiedzUsuń
 2. Zajęcia prowadzone profesjonalnie,z wielka przyjemnością uczestniczę na tych zajęciach planuje dalej kontynuować zajęcia - wniosły w moje życie wiele radości Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

 3. komentarz:

  Gimnastyka to druga forma ćwiczeń,która jest bardzo potrzebna seniorom chociażby do wyprostowania zgarbionych pleców.ćwiczenia są trafne a instruktorka jest przemiła
  i bardzo stara się nam pomóc utrzymać dobrą sprawność fizyczną. Jadwiga gr. III

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zadowolona z gimnastyki . Pani prowadząca jest miłą osobą .Dostosowuje ćwiczenia do naszych możliwości.Zajęcia są ciekawe . Pokazują ,że każdy wiek jest dobry na aktywność fizyczną .Pozdrawiam Ludmiła gr.2.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przystępując do programu myślałam, że tak jak się praktykuje z seniorami zajęcia będą ostrożne i nudne. I tutaj miła niespodzianka! Zajęcia dynamiczne,starannie dobrane i kontrolowane ćwiczenia,elementy tańca.
  To wszystko pod okiem cudownej i przyjaznej instruktorki. Ładunek energii i dobrego humoru na cały dzień.
  A lustra mówią: "Seniorki ,jesteście O.K. Tak trzymać!"
  Do zobaczenia na sali!
  Danuta gr.II

  OdpowiedzUsuń
 6. Ćwiczenia gimnastyczne z Panią Mileną to wielka przyjemność. Instruktorka bardzo dokładnie pokazuje nam wszystkie ćwiczenia, jednocześnie omawia ich znaczenie i wpływ na nasz organizm. Ćwiczę już od wielu lat, ale po raz pierwszy mam tak dokładnie podany sposób wykonywania poszczególnych elementów. Ponadto lustrzana sala jak i pogodna atmosfera sprawiają , że czujemy sprawniejsi nie tylko fizycznie ale i duchowo. Szkoda że to już koniec......Planuję kontynuować zajęcia z Panią Mileną.
  Bardzo dziękuję Jadwiga gr.IV

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję za ćwiczenia na pewno będę kontynuowała dalej.
  Dziękuję za delikatność i podejście do młodzieży 60+
  I.S.gr.III

  OdpowiedzUsuń
 8. Stwierdzam, że Pani Milena bardzo umiejętnie zachęciła nas do gimnastyki.Bardzo mi odpowiadała ta różnorodność ćwiczeń i sposób ich wykonywania. Bardzo dziękuję.Mirka gr.IV

  OdpowiedzUsuń
 9. O jejku,jejku ale ze mnie gapcio?jeszcze nie napisałam nic o wygibasach na gimnastyce.
  W tle muzyka z poszumem morza bardzo relaksująca delikatny, acz wymagający głos instruktorki chwalący ponad miarę naszą sprawność?I my którzy jedni przed drugimi wykonujemy ćwiczenia ponad miarę naszych możliwości.ALE RADE DAJEMY.A w domu mięśnie bolą kości skrzypią,ale to tylko na początku,naprawdę na początku.Im dalej to już tanecznym krokiem maszerujemy na wyznaczone zajęcia pełni dobrego humoru i zadowolenia.Już gimnastyka nam nie trudna,jesteśmy zarażeni,zaszczepieni na gimnastykę i nie będziemy się na nią wzdrygać.Już nigdy-przenigdy!. Górą seniorzy! w tym organizatorzy!.Przytulam i CIUM. AS gr III

  OdpowiedzUsuń
 10. Milenko jest Pani modą utalentowaną osobą.Zajęcia z Panią były wielką przyjemnością nie wspomnę o korzyściach, kiedy to po kolejnych ćwiczeniach przestało boleć biodro.Ta forma aktywności najbardziej mi odpowiada i chciałabym ją kontynuować.
  Helena Janusz gr.II

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo dobry rodzaj zajęć> Pomaga z optymizmem spędzić resztę dnia po takim rozruszaniu wszystkich mięśni i jeszcze w rytm melodii.
  Pani prowadząca zajęcia bardzo miła i zawsze uśmiechnięta>
  Szkoda że tylko raz w tygodniu i już się skończyło.
  Gr. iV

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak sympatycznej i fachowej instruktorki chyba potrzebowaliśmy jako seniorzy /i nie tylko/. Pani MILENA z właściwym sobie wdziękiem umiała "obejść się" z każdym seniorem. A ile przy tym było radości ze stękania. Ja na pewno będę kontynuowała taką fajną gimnastykę. Dzięki. AJ grupa IV.

  OdpowiedzUsuń
 13. Na zajęcia do Pani Mileny chodziłam z przyjemnością.
  Gimnastyka proawdzona była w bardzo fachowy i umiejętny
  sposób. Mobilizuje mnie to do dalszego uczęszczania na zajęcia. Zawsze miła i życzliwa.Dziękuję za spędzone z panią
  chwile. Basia gr.IV

  OdpowiedzUsuń
 14. Całe ciało się ożywi po takich ćwiczeniach na pewno od razu poczujemy dawkę dodatkowej energii :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobrze, że zwiększa się ilość możliwości na wspólne spędzanie wolnego czasu dla seniorów. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w każdym wieku, dlatego polecam zapoznać się z tą stroną: https://pomocedlaseniora.pl/pomoce-do-kuchni Można tam znaleźć ciekawe sprzęty do gimnastyki rehabilitacyjnej, oraz ułatwiające funkcjonowanie seniora w domu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Gimnasytka jest bardzo ważna, ponieważ pozwala na przedłużenie dobrej kondycji ciała. Ważnej jednak, aby była odpowiednio dopasowana do stanu zdrowia seniora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Super artykuł. Cenne informacje. Gimnastyka ma wiele zalet.

  OdpowiedzUsuń