Aqua Aerobic

AQUA AEROBIK TO SPOSÓB NA DOBRĄ ZABAWĘ, MODELOWANIE SYLWETKI, POPRAWĘ KONDYCJI A TAKŻE RELAKS.

Są to ćwiczenia w wodzie, które nie wymagają umiejętności pływania. Wykonywane są w postaci prostych choreografii przypominających aerobik.

Ćwiczenia są bardzo przyjemne, bezpieczne i znakomicie wpływają na modelowanie sylwetki oraz poprawę kondycji.

AQUA AEROBIK POLECANY JEST W SZCZEGÓLNOŚCI DLA:
 • seniorów,
 • kobiet w ciąży,
 • osób z nadwagą,
 • osób bojących się wody.

KORZYŚCI Z UPRAWIANIA AQUA AEROBIKU:
 • poprawa samopoczucia,
 • relaksacja,
 • obniżenie progu bólu,
 • poszerzenie zakresu ruchu,
 • zwiększenie pojemności życiowej płuc,
 • wzrost metabolizmu komórkowego,
 • wzrost sprawności sercowo-naczyniowej,
 • poprawa siły i wytrzymałości,
 • poprawa szybkości i sprawności całego ciała,
 • zmniejszenie cellulitu,
 • wysmuklenie ciała.

RODZAJE AQUA AEROBIKU:
 1. AQUA AEROBIK SENIOR – zajęcia w wodzie dla osób w wieku seniora, podczas których wykonywane są różne formy ćwiczeń gimnastycznych ogólnorozwojowych, oddechowych, gibkościowych i rozciągających, a także terapeutycznych ukierunkowanych na wzmocnienie i usprawnienie poszczególnych grup mięśniowych, poprawiających ruchomość w stawach i gibkość.
 2. AQUA WALKING – forma aerobiku mająca na celu poprawę stanu zdrowia, wydolności fizycznej oraz psychicznej, zalecana szczególnie dla Seniorów, łączy zalety marszu i prostych ćwiczeń z tonizującym i odciążającym stawy działaniem środowiska wodnego.
 3. NOODLE WORKOUT – ćwiczenia wykonywane z zastosowaniem przyborów – „makaronów” z niezatapialnej pianki.
 4. AQUA AEROBIK COMBO – forma aerobiku podobna do zajęć na sali, ćwiczenia gimnastyczne wykonywane w wodzie przy muzyce w prostej choreografii.
 5. AQUA JOGGING – forma zajęć aerobowych w wodzie z wykorzystaniem różnych elementów biegu. Celem jest poprawa kondycji, koordynacji ruchowej oraz wytrzymałości siłowej. Podstawowe formy ruchu to: bieg naturalny, bieg z wysokim unoszeniem kolan, skip, itd.
 6. PŁYWANIE ZDROWOTNE – zajęcia z wykorzystaniem umiejętności pływania w celu zwiększenia poziomu wydolności fizycznej, opóźnienia oznak starzenia się, zahartowania i zapobiegania chorobom.
RZECZY POTRZEBNE NA AQUA AEROBIK:
 • strój kąpielowy,
 • czepek,
 • klapki,
 • ręcznik.
I dobry humor ;)

14 komentarzy:

 1. Instruktorki są bardzo sympatyczne. Urszula gr.III

  OdpowiedzUsuń
 2. 2 komentarz:

  Uważam że aqua aerobik to trafny to trafny wybór ćwiczeń dla seniorów 60+ ,chwała pomysłodawcom.Gdyby jeszcze godziny były wcześniejsze to byłoby super.Ale i tak jest oky.Czekamy na więcej.
  Jadwiga gr.III

  OdpowiedzUsuń
 3. Zajęcia na basenie traktuję jako relaks i dobrą zabawę.
  Po aqua aerobiku czuję się młodsza.
  Po prostu lat mi ubyło. Dziękuję
  Ania z grupy II

  OdpowiedzUsuń
 4. Jadwiga grupa IV
  Gimnastyka w basenie rewelacyjna. Panie instruktorki dobrze przygotowane. Na każdych zajęciach wprowadzane nowe elementy ćwiczeń.Miła atmosfera. pełny relaks.

  OdpowiedzUsuń
 5. Najwspanialsze zajęcia ruchowe dla osób 60+. Nie można się przeforsować. Przez czas pobytu w basenie ćwicząc "odpływam" od wszelkich problemów dnia codziennego. Po powrocie do domu czuję się wspaniale. Mam chęć do życia i przyszłość jest widzę w lepszym świetle. Pozdrawiam wszystkie instruktorki. U. Ł. III

  OdpowiedzUsuń
 6. Zajęcia na basenie to sama radość.Takich zajęć zawsze chciałam i takie zajęcia w tym projekcie dostałam.Oprócz dobra płynącego dla zdrowia:ciała i ducha- doznajemy beztroski i przenosimy się w świat dzieciństwa,które ma możliwość do nas wrócić właśnie na takich zajęciach w grupie.
  A teraz chlap.. chlap.. chlap..wszystkich ochlapałam i czekam na rewanż w basenie.
  AS Luka

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma lepszej gimnastyki dla seniora jak AQUA AEROBIK! Relaks, zabawa, bezstresowa atmosfera, bo wszyscy jesteśmy rówieśnikami o podobnych możliwościach ruchowych. I chciałoby się takich zajęć dużo, dużo więcej!!! Więc może jeszcze kiedyś...?
  Toja z II grupy

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam . !
  Nie chodzę na AQUA AEROBIK ----a szkoda . Godziny zajęć dobre by były wcześniejsze . POZDRAWIAM .

  OdpowiedzUsuń
 9. Zajęcia sympatyczne.Wyporność wody dobrze robi mi na chore kolana.Duża mobilizacja do ćwiczeń.Na zajęcia przychodziłam z dużą przyjemnością.Gimnastyka w wodzie to wspaniała sprawa.Dziękuję za możliwość korzystania z takiej formy ćwiczeń.Ludmiła gr.2

  OdpowiedzUsuń
 10. Zajęcia z aqua aerobiku są wspaniałe. Nie obciążają stawów.Poza tym atmosfera na zajęciach wspaniała dzięki dobrze przygotowanym instruktorkom. Wielkie dzięki. Oby częściej były takie zajęcia i o trochę wcześniejszej godzinie. AJ grupa 4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chwile pełne radości i swobody.Ta gimnastyka nie boli i nie powoduje zmęczenia.Dziękuję tym z którymi ćwiczyłam i tym dzięki ,którym mogłam to robić.Ewa - grupa III

   Usuń
 11. Pochwalam zajęcia w wodzie . Jest jedno ale ---nie każdy senior jest na tyle sprawny by czuć się w pełni zadowolony . Problem z wejściem do wody a do tego wyjście.TU JEST PROBLEM .
  Dochodzi jeszcze godzina wieczorna.
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 12. Aktywność fizyczna seniorów powinna być prowadzona przez wykwalifikowany personel. Pamiętam jak dzięki firmie https://www.carework.pl/praca/opieka-niemcy byłam opiekunką osoby starszej w Niemczech. Wtedy staraliśmy się razem uczęszczać na zajęcia w basenie, gdyż nieważkość wody nie obciążała tak układu kostnego.

  OdpowiedzUsuń